Pytania po drodze

Administrator

Należymy do pokolenia, które pamięta jeszcze końcówkę XX stulecia i coraz częściej zastanawia się, co przyniesie nam wiek następny. Pochodzimy z bardzo różnych stron Polski. Spotkaliśmy się dzięki Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Jesteśmy częścią szczególnej wspólnoty – rozsianego po całym kraju grona kilku tysięcy osób które są (lub były) jej stypendystami.

Jak wszyscy młodzi ludzie mamy mnóstwo wątpliwości i jeszcze więcej pytań. Nie na każde potrafimy odpowiedzieć. Stąd pomysł na ten program.

Pytamy. Bez owijania w bawełnę, politycznej poprawności i tematów tabu.

Szukamy odpowiedzi. Ale nie naiwnych i w denerwującym gatunku „bo tak”, lecz popartych doświadczeniem i solidnymi badaniami.

Wierzymy, że są ciągle na tym świecie autorytety i, że warto zaufać ich mądrości. Może i to niemodne. Ale uważamy, że lepiej być niemodnym, niż nieszczęśliwym.

Jeśli coś was nurtuje i chcecie, żeby kwestia ta została poruszona w naszym programie – piszcie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Miejmy odwagę zadawać (od)ważne pytania!

 

Nasza ekipa:

Olga Szczesna

Ciekawa świata studentka logistyki mediów. Do Warszawy trafiła z Augustowa –  krainy jezior i lasów. Od pięciu lat jest stypendystką Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Udziela się jako wolontariuszka w Biurze Prasowym FDNT. Pasjonują ją podróże, nurkowanie, latanie i strzelanie z łuku. Chętnie zgłębia wiedzę z zakresu psychologii sukcesu i motywacji. Uwielbia poznawać nowych ludzi, inspirować się ich wiedzą i przeżyciami. W przyszłości chciałaby pracować w agencji PR.

Sylwia Gawrysiak

Wieczna studentka dwóch warszawskich uniwersytetów. Laureatka Konkursu akademickiego o indeks im. bp. Jana Chrapka i przez lata stypendystka Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Od prawie roku związana z Tygodnikiem „Idziemy”. „Nie do końca przekonana”, ciągle „nie tak pewna” i nieustannie „mająca wątpliwości”. Rozmiłowana w sztuce mniej lub bardziej współczesnej. Fanka młodocianej poezji. Wielbicielka czarnej kawy. Nieuleczalny mięsożerca. Gaduła.

Tomasz Reczko

Na co dzień student politologii o filozoficznych zapędach. Stypendysta i kierownik Biura Prasowego Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W młodości chciał zostać prezydentem, lecz jego niespokojny duch sprawił, że kariera polityczna zakończyła się na samorządzie uczniowskim. Dzisiaj jego pasją są psychologia, filozofia oraz kino i telewizja. Marzy o realizacji własnego filmu. W ostatnim czasie zafascynowany literackim dorobkiem Chestertona.

Karol Wojteczek

Operator Karol. Długoletni stypendysta Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Skończył dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim, ale poza nim zajmował i zajmuje się również reklamą, montażem filmów, pisaniem scenariuszy, a nawet poezją i rapem. Od 5 lat pracuje przy dawnym „Warto Rozmawiać” (obecnie „Bliżej”), a od 2 lat również w magazynie „Któż jak Bóg”. Ostatnio sporo biega z kamerą. Prawdopodobnie najlepszy raper wśród operatorów. Albo odwrotnie.

O nas

Administrator

Jesteśmy grupą byłych i obecnych stypendystów Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia", którzy w odległych latach wpadli na pomysł "ożywienia" strony www.dzielo.pl przez zamieszczanie na niej przygotowanych przez siebie nagrań wideo. Nie mając jeszcze wtedy pojęcia o montażu wideo, potrzebnego sprzętu oraz zbyt wielu rąk do pracy zaczęliśmy mozolnie budować swój kanał na YouTubie. Dziś mamy ponad 120 tys. wyświetleń i blisko 150 subskrybentów. Nie zamierzamy jednak na tym poprzestać!

Naszym głównym celem jest ukazywanie obrazu "żywego pomnika" bł. Jana Pawła II, jakim są stypendyści fundacji. Stąd też większość materiałów to nagrania wydarzeń związanych z działalnością Fundacji. Oprócz tego współpracujemy także ze "Stowarzyszeniem Absolwentów Dzieło", które zrzesza (jak sama nazwa wskazuje) absolwentów programu stypendialnego. Razem z nimi produkujemy materiały wideo związane z konferencjami, sympozjami oraz innymi wydarzeniami związanymi z promocją etyki chrześcijańskiej oraz nauczania bł. Jana Pawła II.

5 najczęściej oglądanych materiałów DziełoTV

Administrator

Naszych nagrań jest już na tyle dużo, by można było robić rankingi ich popularności. Poniżej prezentujemy 5 najczęściej oglądanych filmików naszego autorstwa. Wszystkie materiały można zobaczyć na naszym kanale na YouTube

 

Miejsce 5. Wizyta w Zamościu

Wspomnienie z obozu gimnazjalno-licealnego w Lublinie w 2012 roku, kiedy to ponad 1300 stypendystów Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" przyjeciało na wspólny wypoczynek. Poniższe nagranie prezentuje wyjazd na jednodniową wycieczkę do Zamościa. 

Miejsce 4. Jak stypendyści radzą sobie z upałami

Filmiki z obozu w Lublinie są jak widać na topie. Tym razem materiał reportażowy, który przygotowały wolontariuszki Biura Prasowego obozu. Pytały o to, jak stypendyści radzą sobie z upałami a odpowiedzi padały...niebanalne.

Miejsce 3. DziełoNews

No i zaczyna się podium. Najniższe miejsce zajmuje pilotażowy odcinek DziełoNews - projektu cyklicznego programu informacyjnego, dotyczącego życia Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia". Był to jeden z pierwszych pomysłów nowopowstałego DziełoTV.

Miejsce 2. Wywiad z Paddy'm Kelly podczas koncertu XII Dnia Papieskiego

Podczas obchodów XII Dnia Papieskiego "Jan Paweł II - Papież Rodziny" wystąpiła gwiazda jednej z najbardziej znanych rodzin w historii muzyki - The Kelly Family. Udało nam się wtedy namówić Paddy'ego Kelly do udzielenia nam wywiadu w którym opowiedział m.in. o swoich wspomnieniach związanych z Papieżem Polakiem.

Miejsce 1. Bożonarodzeniowy flashmob na Dworcu Centralnym w Warszawie

Warszawa. Hala główna Dworca Centralnego. Z głośników rozlega się komunikat "Uwaga pasażerowie, pociąg Boże Narodzenie z Betlejem do Warszawy podjedzie na tor 7 przy peronie 5, proszę zachować ostrożność i odsunąć się od torów". Co wydarzy się dalej? Całą akcję przygotowali stypendyści Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" z pomocą programu Weare.pl. Flash mob był zakończeniem weekendowych warsztatów muzycznych dla młodzieży z całej Polski.

Stypendyści w TVP Regionalna

Jesteśmy w telewizji!

Od początku września na antenie TVP Regionalna pojawił się nowy program społeczno-religijny pt. „Przystanek Ziemia”. Stypendyści Fundacji zostali zaproszeni do jego współtworzenia, poprzez felieton w którym zadajemy naszym gościom/ekspertom poważne pytania. Tak powstały „Pytania po drodze”.

Jeśli coś was nurtuje i chcecie, żeby kwestia ta została poruszona w naszym programie – piszcie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Podkreślamy, że równolegle z emisją w TVP Regionalna, kolejne odcinki (czasem poszerzone o materiały niewykorzystane w telewizji) można oglądać również na naszym kanale w DziełoTV www.youtube.com/dzielotv lub na poniższej stronie w zakładce Pytania po drodze.

 

Emisja w TVP Regionalna

Premiera w soboty o godz. 8:00, powtórki w poniedziałki o 17:00

DziełoTV w przygotowaniu

Administrator

Strona internetowego kanału wideo stypendystów i absolwentów Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" już w przygotowaniu. Pracujemy w pocie czoła :-) Póki co zapraszamy na nasz kanał wideo na YT - http://www.youtube.com/user/dzielotv oraz naszą stronę na Facebooku - http://www.facebook.com/dzielotv.

 

 

Pozdrawiamy

Ekipa DziełoTV