Pytania po drodze
Należymy do pokolenia, które pamięta jeszcze końcówkę XX stulecia i coraz częściej zastanawia się, co przyniesie nam wiek następny. Pochodzimy z bardzo różnych stron Polski. Spotkaliśmy się dzięki Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Jesteśmy częścią szczególnej wspólnoty – rozsianego po całym kraju grona kilku tysięcy osób które są (lub były) jej stypendystami.
Jak wszyscy młodzi ludzie mamy mnóstwo wątpliwości i jeszcze więcej pytań. Nie na każde potrafimy odpowiedzieć. Stąd pomysł na ten program.
Pytamy. Bez owijania w bawełnę, politycznej poprawności i tematów tabu.
Szukamy odpowiedzi. Ale nie naiwnych i w denerwującym gatunku „bo tak”, lecz popartych doświadczeniem i solidnymi badaniami.
Wierzymy, że są ciągle na tym świecie autorytety i, że warto zaufać ich mądrości. Może i to niemodne. Ale uważamy, że lepiej być niemodnym, niż nieszczęśliwym.
Jeśli coś was nurtuje i chcecie, żeby kwestia ta została poruszona w naszym programie – piszcie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Miejmy odwagę zadawać (od)ważne pytania!
Nasza ekipa:
Olga Szczesna
Ciekawa świata studentka logistyki mediów. Do Warszawy trafiła z Augustowa – krainy jezior i lasów. Od pięciu lat jest stypendystką Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Udziela się jako wolontariuszka w Biurze Prasowym FDNT. Pasjonują ją podróże, nurkowanie, latanie i strzelanie z łuku. Chętnie zgłębia wiedzę z zakresu psychologii sukcesu i motywacji. Uwielbia poznawać nowych ludzi, inspirować się ich wiedzą i przeżyciami. W przyszłości chciałaby pracować w agencji PR.
Sylwia Gawrysiak
Wieczna studentka dwóch warszawskich uniwersytetów. Laureatka Konkursu akademickiego o indeks im. bp. Jana Chrapka i przez lata stypendystka Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Od prawie roku związana z Tygodnikiem „Idziemy”. „Nie do końca przekonana”, ciągle „nie tak pewna” i nieustannie „mająca wątpliwości”. Rozmiłowana w sztuce mniej lub bardziej współczesnej. Fanka młodocianej poezji. Wielbicielka czarnej kawy. Nieuleczalny mięsożerca. Gaduła.
Tomasz Reczko
Na co dzień student politologii o filozoficznych zapędach. Stypendysta i kierownik Biura Prasowego Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W młodości chciał zostać prezydentem, lecz jego niespokojny duch sprawił, że kariera polityczna zakończyła się na samorządzie uczniowskim. Dzisiaj jego pasją są psychologia, filozofia oraz kino i telewizja. Marzy o realizacji własnego filmu. W ostatnim czasie zafascynowany literackim dorobkiem Chestertona.
Karol Wojteczek
Operator Karol. Długoletni stypendysta Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Skończył dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim, ale poza nim zajmował i zajmuje się również reklamą, montażem filmów, pisaniem scenariuszy, a nawet poezją i rapem. Od 5 lat pracuje przy dawnym „Warto Rozmawiać” (obecnie „Bliżej”), a od 2 lat również w magazynie „Któż jak Bóg”. Ostatnio sporo biega z kamerą. Prawdopodobnie najlepszy raper wśród operatorów. Albo odwrotnie.
Odsłony: 9800